Stránky ezisk.sk využívajú služby cookies pre skvalitnenie Vašich služieb. Používaním ezisk.sk súhlasíte s používaním týchto cookies.

súhlasím

predplatné

bezpečné presmerovanie - zakon.sk

K získaniu predplatného budete bezpečne presmerovaný na platobný portál ZAKON.SK
Ďalej postupujte podľa inštrukcií na portáli ZAKON.SK

súhlasím
×
bezpečné presmerovanie - zakon.sk

Sekcia je prístupná len pre prémiových užívateľov
K získaniu predplatného budete bezpečne presmerovaný na platobný portál ZAKON.SK
Ďalej postupujte podľa inštrukcií na portáli ZAKON.SK

súhlasím
×
bezpečné presmerovanie - epi.sk

K prihláseniu budete bezpečne presmerovaný na autorizačný server EPI.SK
Ďalej postupujte podľa inštrukcií na portáli EPI.SK

súhlasím
×

archív časopisu zisk manažment

2019

2019 // 9

9/2019
  • Mnohé firmy, s ktorými sa v redakcii stretávame vedia, že inovácie sú o talentoch a o tom, ako rozvíjať inovatívne nápady. V dnešnom čísle nášho časopisu sa venujeme efektívnemu riadeniu podnikov, inteligentnej výrobe a ponuke služieb s hodnotou, ktoré v dnešných časoch stále viac nadobúdajú na význame. Viacerí analytici už avizovali, že po relatívne silnejšom ekonomickom raste čakajú našu ekonomiku horšie časy. Preto sme zisťovali, ako sú na tento vývoj firmy pripravené.
  • Mzdy a náklady na prácu neustále rastú, avšak zamestnávatelia majú v posledných rokoch stále väčší problém s nedostatkom vhodných ľudí. Mnohí sa sťažujú na nedostatočné vzdelanie a zručnosti uchádzačov o zamestnanie či ich neprimerané mzdové nároky. Ukazuje sa, že aj spoločnosti, ktoré platia vyššie mzdy, majú ťažkosti s obsadzovaním pracovných miest. Neraz nepomáha ani kreatívna náborová inzercia, a tak sme sa spolu s odborníkmi pozreli, akým chybám sa v tejto oblasti vyhnúť.
  • Mnohí z vás si teraz kladú viaceré otázky, na ktoré nepoznáte odpoveď... Prežije vaše podnikanie? Stratíte či si udržíte prácu? Získate dobrú zákazku, ktorá vás konečne postaví na nohy? Istotu v tom nemá nikto. Jedinou istotou ste vy sami. Preto nečakajte stále na niečo, ale konajte! Dôležité je uveriť vo svoj potenciál a nebáť sa nových výziev, ktoré pred vami stoja. Rozpoznajte svoje talenty a na nich stavajte. Sila myšlienok a vlastné odhodlanie vás nasmerujú presne tam, kam chcete...
  • +

2019 // 8

8/2019
  • Viete o tom, že ak sú tímy vo firmách diverzitné, ich kreativita sa posúva na vyššiu úroveň? Potreba diverzity alebo rôznorodosti v slovenských firmách je témou, ktorou sa zaoberá čoraz viac zamestnávateľov. Aj my sme sa v dnešnom čísle pozreli bližšie na túto tému, pretože rôznorodosť robí život zaujímavejším a napínavejším. Pre mnohé slovenské podniky nástupníctvo často novou vecou a ako sa ukazuje, aj rizikom, keďže väčšinu rodinných biznisov ešte len generačná výmena čaká. O tom, aké sú tromfy a slabiny takéhoto nástupníctva, sme sa porozprávali s Erikou Matwij, expertkou na rodinné firmy. Podarilo sa vám „odchytiť“ do firmy niekoľko spoľahlivých a produktívnych ľudí, ktorí už pre vás pracujú nejaký ten čas? Dôležité je vedieť si ich udržať... Poskytneme vám niekoľko rád, ktoré vám môžu v takýchto prípadoch pomôcť. Chodiť do práce v papučiach, teda robiť z domu, je pohodlné aj efektívne. Zamestnanecké benefity, ktoré sú spojené s väčšou voľnosťou pracovného života, sú čoraz rozšírenejšie. Momentálne sme v dobe, keď sa zamestnávatelia začínajú prispôsobovať najmä mileniálom. Práve tí čoraz viac diktujú tempo na trhu práce a firmy sa budú musieť ich potrebám i záujmom čoraz viac prispôsobovať.

2019 // 6

6-7/2019
  • Inovácia je základom prežitia – musíme „inovovať“ seba, zbavovať sa zlozvykov, zlepšovať sa, učiť sa nové veci, zapájať sa do sietí ďalších ľudí a spolupracovať s nimi. V dnešnom čísle sa zameriavame na inovácie v rôznych formách. Firmy vďaka superodpočtu od štátu môžu ušetriť desaťtisíce eur pri investíciách do výskumu alebo vývoja – tak prečo to nevyužiť. Poobzerali sme sa po úspešných firmách, ktoré vedia, ako na to, a môžete sa inšpirovať ich príbehmi. Častým problémom v mnohých sektoroch je to, že im chýbajú kvalifikovaní ľudia. Avšak viete o tom, že šťastní pracovníci sú tí najproduktívnejší? Manažéri a šéfovia si často lámu hlavu nad tým, ako sa správať k svojim podriadeným. V skutočnosti vôbec nezáleží na tom, na akej manažérskej stoličke sedia, skutoční lídri vôbec nemusia mať vysokú funkciu – ale musia mať vysokú neformálnu mieru vplyvu. Autoritu si treba vedieť prirodzene získať, nedá sa automaticky vlastniť ani nariadiť, a to bez ohľadu na to, či pracujete ako majiteľ, alebo ako manažér.

2019 // 5

5/2019
  • Dobrý prekladateľ a tlmočník je nad zlato. V dnešnom čísle dozviete, ako v tejto oblasti pracujú skutoční profesionáli. Prirodzene, nikto z nás nie je dokonalý, preto sa potrebujete obklopiť ľuďmi, ktorí vám v tom vedia pomôcť. Je veľkým zlozvykom začínajúcich biznismenov robiť všetko sám a vlastnými silami. Veľa nedosiahnete ani vtedy, ak sa budete tlačiť do aktivít, ktoré vám nejdú alebo sú vám proti srsti. Musíte poznať svoje silné stránky a vedieť, akú hodnotu do firmy prinášate. Generačná výmena je neraz zlomovým momentom vašej ďalšej existencie, no len niektorí dosiahnu svoj cieľ. Dôvod je jednoduchý – rodinné firmy často nevedia odhadnúť riziká náročnosti generačnej výmeny. My vám dnes poradíme, čo by ste mali zmeniť. Najkrajší dar, ktorý môžete dať sami sebe, je vnútorná harmónia. Naše telo a myseľ predstavujú jeden veľký zázrak. Ako si však zachovať napriek rýchlo sa meniacemu svetu svoj vnútorný pokoj? Spýtali sme sa na recept zaujímavých osobností, ktoré nám odpovedali na otázku, ako nájsť vo svojom živote skutočné šťastie.

2019 // 4

4/2019
  • Obchody medzi prepojenými firmami a prelievanie ziskov medzi nimi – neraz s cieľom znížiť si daň – sú už dlhšiu dobu pod väčšou kontrolou daniarov. Dnes vám poradíme, na čo sa oplatí dať si pozor, aby ste zbytočne nedoplatili na vlastné chyby v dokumentácii i v procesoch. Možno ste v pracovnom kolotoči ani nepostrehli, že pri predaji i kúpe pôdy došlo k podstatným zmenám. Ešte vlani museli jej vlastníci absolvovať byrokratický kolotoč vybavovačiek, v súčasnosti je situácia iná. Obmedzenia pri prevodoch skončili a vy to môžete využiť. Ak už podnikáte dlhšie a úspešne sa vám darí, určite viete, že zdravie a šťastie si za peniaze stále nekúpite, ale o všetko ostatné sa môže postarať privátny bankár. Dostať sa do elitného klubu a získať prestížne bonusy niečo stojí a my sme o takýchto službách bánk zisťovali viac. Zdravie je pre ľudí na manažérskych pozíciách rozhodujúce aj z hľadiska práce. Ak sa niekedy ocitnete v zajatí stresu, dôležité je začať sa koncentrovať na skutočne dôležité veci a odbúrať nepotrebné aktivity. Neraz sa hovorí: zdravý duch sa postará o zdravé telo.

Objednajte si naše predplatné a získajte kompletný prístup k prémiovým článkom a k Manažérskej TV

newsletter

Súhlasím s podmienkami zasielania marketingových ponúk.

Získajte pravidelné informácie a ako BONUS Vám poskytneme ZDARMA 7-dňový prístup na portál.

Všimnite si

Facebook