Stránky ezisk.sk využívajú služby cookies pre skvalitnenie Vašich služieb. Používaním ezisk.sk súhlasíte s používaním týchto cookies.

súhlasím

predplatné

bezpečné presmerovanie - zakon.sk

K získaniu predplatného budete bezpečne presmerovaný na platobný portál ZAKON.SK
Ďalej postupujte podľa inštrukcií na portáli ZAKON.SK

súhlasím
×
bezpečné presmerovanie - zakon.sk

Sekcia je prístupná len pre prémiových užívateľov
K získaniu predplatného budete bezpečne presmerovaný na platobný portál ZAKON.SK
Ďalej postupujte podľa inštrukcií na portáli ZAKON.SK

súhlasím
×
bezpečné presmerovanie - epi.sk

K prihláseniu budete bezpečne presmerovaný na autorizačný server EPI.SK
Ďalej postupujte podľa inštrukcií na portáli EPI.SK

súhlasím
×

archív časopisu zisk manažment

2018

2018 // 9

9/2018
  • Podnikateľ Artur Gevorkyan nám v dnešnom čísle časopisu Zisku manažment porozprával o tom, ako sa mu podarilo uspieť v biznise a na akých hodnotách si zakladá. Ak sa budú zlepšovať ľudia, logicky sa bude zlepšovať celá firma. No najväčšie problémy majú tie podniky, kde zabudli na človeka a čísla povýšili nad ľudí. Firma, ktorá je postavená len na peniazoch, nedostane z ľudí maximum. Vo výrobnom sektore sme svedkami toho, ako prestávajú fungovať mnohé zjednodušené motivačné schémy. Preto vybudovať naozaj funkčnú, efektívnu a úspešnú firmu je veľká výzva pre majiteľov, manažment i spolupracovníkov. Ešte donedávna si mnohí mysleli, že ľudia s vysokým IQ musia byť úspešní. Najnovšie výskumy však ukazujú niečo iné... Emócie zohrávajú v biznise nemalú úlohu, objasňuje vo svojom príspevku trénerka a koučka Jaroslava Vaculčiaková.

2018 // 8

8/2018
  • Ak ste doteraz počúvali veľa a o takzvanej generácii Y, čiže o mileniánoch, zbystrite pozornosť. Čoraz častejšie sa totiž začínajú predierať na scénu. A pre firmy sú ťažkým orieškom. Kto pracuje s chuťou a radosťou, je kreatívnejší a úspešnejší. Aj preto mnohí zamestnávatelia prišli s nápadom mať na pracovisku manažéra šťastia, ktorý vnáša medzi zamestnancov ľudskosť. Flexibilný pracovný čas, home office, príspevky na sporenie na penziu – to všetko tu už bolo. Zamestnanci sú čoraz náročnejší a preferujú netradičné benefity v práci. Najnovším hitom sú takzvané neobmedzené dni voľna podľa potreby, čo je práve teraz počas leta, skvelá vec.. Dôležité je robiť obyčajný biznis neobyčajne ....Lídri nikoho nenapodobňujú, ale inšpirujú. Dnes sme sa pozreli bližšie na baťovský spôsobom myslenia.

2018 // 6

6-7/2018
  • Tiež viac oddychujete počas leta? Nie je sebecké vedieť načerpať nové sily. Podľa psychológov treba relaxovať tak, aby ste sa vyhli tomu, čo robíte bežne počas roka. Mnohí majitelia firiem sebakriticky priznávajú, že svoju vlastnú spoločnosť nechtiac brzdia. Aj preto sme vyspovedali koučov, čo pomáha v takýchto prípadoch. Keď sa podnik dostane do červených čísiel, je to pre majiteľa i manažérov alarmujúci signál. Mnohé nedostatky dokáže odhaliť aj audit. Firma v kríze nutne potrebuje odbornú pomoc a my, v Zisku manažment, sme zisťovali viac. Viete, aké sú rozdiely medzi „prístupom obyčajného šéfa“ a lídrom, ako sa povie, „od kosti“? Zásadným rozdielom je ich prístup k ľuďom. Ako to treba zmeniť? V najnovšom letnom dvojčísle nájdete dobré rady a tipy práve pre vás.

2018 // 5

5/2018
  • Úspech v biznise zvyčajne dosiahne ten, kto sa odlišuje od ostatných. Dôkazom tohto tvrdenia sú aj mnohí úspešní manažéri, ktorých sme v tomto májovom čísle oslovili. Pracujú v rôznych odboroch, každý má svoj životný príbeh a neraz i jednu spoločnú vášeň – pre šport. Život je jednoducho pohyb. Neraz potrebujú biznismeni „sprevádzať“ na svojej ceste , a to prostredníctvom iného pohľadu, lepšieho vnímania reality, inšpirácie i objavovania nových príležitostí. Za pomoci mentálneho koučingu dokážu často lepšie využiť svoj potenciál. Preto sme vyspovedali úspešných koučov, ako pracujú s topmanažérmi. Chcete podnikať, ale neviete sa rozhodnúť, akú formu biznisu zvoliť? Skúste si rozumne skombinovať živnosť, zamestnanie, prípadne i eseročku a vyťažte z toho maximum pre seba. Nezabúdajte však ani na zmeny v legislatíve, ktoré nastali od mája, pokiaľ chcete niekoho zamestnávať. Môže za to novela Zákonníka práce, ktorou sa zaviedlo viacero noviniek.

2018 // 4

4/2018
  • Obchodníci musia ponúkať spotrebiteľom kvalitu a pohodlie, vrátane najnovších platobných technológií. Kam v tejto oblasti smeruje trh a ako rozvíjajú svoju značku, nám v prezradili experti z praxe i manažéri. Pozreli sme sa tiež na to ako najväčší internetový gigant Amazon bojuje o zamestnancov na Slovensku a čím je z pohľadu HR trendov zaujímavý slovenský trh. Čoraz hustejšie obchodné siete i rozvoj eshopov treba zásobovať. A to je ideálna príležitosť pre logisticko-dopravný servis. Čoraz výraznejšiu úlohu preto v logistike dostávajú mozgy – tvorcovia inteligentných logistických riešení. E-commerce sa neustále rozvíja a o zákazníkov treba viac bojovať - povieme vám, čo sa osvedčuje tým úspešným. Mentorovať a trénovať ľudí v tíme by mal ten, kto má za sebou výsledky. Žiadne prázdne reči, ale konkrétne činy. Vyspovedali sme niektorých odborníkov z praxe a prinášame ich rady pre šťastie a úspech v živote i v práci. Preto, ak ste v niečom nespokojní, majte odvahu zmeniť svoj život. Naberte nový vietor do plachiet a urobte to.

Objednajte si naše predplatné a získajte kompletný prístup k prémiovým článkom a k Manažérskej TV

newsletter

Súhlasím s podmienkami zasielania marketingových ponúk.

Získajte pravidelné informácie a ako BONUS Vám poskytneme ZDARMA 7-dňový prístup na portál.

Všimnite si

Facebook