Stránky ezisk.sk využívajú služby cookies pre skvalitnenie Vašich služieb. Používaním ezisk.sk súhlasíte s používaním týchto cookies.

súhlasím

predplatné

bezpečné presmerovanie - zakon.sk

K získaniu predplatného budete bezpečne presmerovaný na platobný portál ZAKON.SK
Ďalej postupujte podľa inštrukcií na portáli ZAKON.SK

súhlasím
×
bezpečné presmerovanie - zakon.sk

Sekcia je prístupná len pre prémiových užívateľov
K získaniu predplatného budete bezpečne presmerovaný na platobný portál ZAKON.SK
Ďalej postupujte podľa inštrukcií na portáli ZAKON.SK

súhlasím
×
bezpečné presmerovanie - epi.sk

K prihláseniu budete bezpečne presmerovaný na autorizačný server EPI.SK
Ďalej postupujte podľa inštrukcií na portáli EPI.SK

súhlasím
×

Online časopis Zisk Manažment

2019

2019 // 11

11/2019
  • [Biznis] 3 Kvalita posilňuje dôveru 6 Konatelia, starajte sa o firemný majetok ako o vlastný [Technológie/ Inovácie] 8 ITAPA 2019: Odvaha v IT tvorí najväčšiu spoločenskú hodnotu 14 IT bezpečnosť nekúpite v krabičke. Slovanet má riešenie 19 Cloud nie je len záležitosťou Západu. ERP v cloude využívajú aj výrobcovia v našom regióne 22 Konica Minolta otvorila v Bratislave európsky showroom priemyselnej tlače [Financie] 24 Sedem rád, ako sa nenechať dobehnúť podvodníkom 30 Firmy často podceňujú poistenie pohľadávok [Priemysel] 34 Kam smeruje slovenská verzia Industry 4.0? [Energetika] 38 Zmena dodávateľa energií môže byť výhodná [Personalistika a riadenie] 42 V eventive vás naučíme prezentovať témy s radosťou 45 Cesta na post generálneho riaditeľa? Cez manažérske pozície 48 Žien v IT sektore je málo, treba ich podporiť 52 Ako súvisí autorita šéfa s plnením úloh podriadených [Marketing/ Obchod] 56 Most k predaju: 7 súhlasov, ktoré potrebujete získať 60 E-shopy zažívajú boom. Zákazníci sú nároční [Životný štýl] 64 Kúpele sú v kurze, prospievajú zdraviu 70 Objavte kvalitné poctivé vína z hrozna

2019 // 10

10/2019
  • [Biznis] 3 Úspešný štát musí byť odvážny. Ako my v DXC Technology [Hlavná téma] 10 Osem zmien pre biznis: toto podnikateľov čaká a neminie 12 Investície do výskumu a vývoja sa viac oplatia ekologicky [Technológie/ Inovácie] 14 Technológie v biznise menia pravidlá hry 18 Predstavujeme komplexný informačný systém pre obstarávanie 20 Budúcnosťou firemného IT je spájanie technológií 22 Elektronická správa vecí verejných 24 Rastislav Faith, Slovanet: Výzvy prichádzajú každý deň 28 Smart riešenia v mestách? Pozrite si päť príkladov [Priemysel] 32 Priemyselné IoT v 5G prostredí posunie inteligentnú výrobu dramaticky vpred [Financie] 34 Pri bývaní generácia singles uprednostňuje komfort [Energetika] 42 Inteligentná domácnosť sci-fi alebo realita? 45 Doba lacných energií končí, pripravte sa na zmenu [Marketing/ Obchod] 49 Odhaľte skrytú hodnotu úspešných predajov 52 E-shoperi, blížia sa Vianoce. Na čo sa pripraviť? [Personalistika a riadenie] 54 Hľadáte manažéra do firmy? Zoženie vám ho „lovec hláv 60 „Ochutnajte“, ako chutí objavovanie seba 66 „Muž = vyšší plat“ neplatí vždy. Aj ženy zarábajú lepšie [Životný štýl] 70 Sporíme, nakupujeme i míňame. Ale s rozumom 74 Premeňte pracovné prostredie na oázu zdravia

2019 // 9

9/2019
  • Mnohé firmy, s ktorými sa v redakcii stretávame vedia, že inovácie sú o talentoch a o tom, ako rozvíjať inovatívne nápady. V dnešnom čísle nášho časopisu sa venujeme efektívnemu riadeniu podnikov, inteligentnej výrobe a ponuke služieb s hodnotou, ktoré v dnešných časoch stále viac nadobúdajú na význame. Viacerí analytici už avizovali, že po relatívne silnejšom ekonomickom raste čakajú našu ekonomiku horšie časy. Preto sme zisťovali, ako sú na tento vývoj firmy pripravené.
  • Mzdy a náklady na prácu neustále rastú, avšak zamestnávatelia majú v posledných rokoch stále väčší problém s nedostatkom vhodných ľudí. Mnohí sa sťažujú na nedostatočné vzdelanie a zručnosti uchádzačov o zamestnanie či ich neprimerané mzdové nároky. Ukazuje sa, že aj spoločnosti, ktoré platia vyššie mzdy, majú ťažkosti s obsadzovaním pracovných miest. Neraz nepomáha ani kreatívna náborová inzercia, a tak sme sa spolu s odborníkmi pozreli, akým chybám sa v tejto oblasti vyhnúť.
  • Mnohí z vás si teraz kladú viaceré otázky, na ktoré nepoznáte odpoveď... Prežije vaše podnikanie? Stratíte či si udržíte prácu? Získate dobrú zákazku, ktorá vás konečne postaví na nohy? Istotu v tom nemá nikto. Jedinou istotou ste vy sami. Preto nečakajte stále na niečo, ale konajte! Dôležité je uveriť vo svoj potenciál a nebáť sa nových výziev, ktoré pred vami stoja. Rozpoznajte svoje talenty a na nich stavajte. Sila myšlienok a vlastné odhodlanie vás nasmerujú presne tam, kam chcete...
  • +

2019 // 8

8/2019
  • Viete o tom, že ak sú tímy vo firmách diverzitné, ich kreativita sa posúva na vyššiu úroveň? Potreba diverzity alebo rôznorodosti v slovenských firmách je témou, ktorou sa zaoberá čoraz viac zamestnávateľov. Aj my sme sa v dnešnom čísle pozreli bližšie na túto tému, pretože rôznorodosť robí život zaujímavejším a napínavejším. Pre mnohé slovenské podniky nástupníctvo často novou vecou a ako sa ukazuje, aj rizikom, keďže väčšinu rodinných biznisov ešte len generačná výmena čaká. O tom, aké sú tromfy a slabiny takéhoto nástupníctva, sme sa porozprávali s Erikou Matwij, expertkou na rodinné firmy. Podarilo sa vám „odchytiť“ do firmy niekoľko spoľahlivých a produktívnych ľudí, ktorí už pre vás pracujú nejaký ten čas? Dôležité je vedieť si ich udržať... Poskytneme vám niekoľko rád, ktoré vám môžu v takýchto prípadoch pomôcť. Chodiť do práce v papučiach, teda robiť z domu, je pohodlné aj efektívne. Zamestnanecké benefity, ktoré sú spojené s väčšou voľnosťou pracovného života, sú čoraz rozšírenejšie. Momentálne sme v dobe, keď sa zamestnávatelia začínajú prispôsobovať najmä mileniálom. Práve tí čoraz viac diktujú tempo na trhu práce a firmy sa budú musieť ich potrebám i záujmom čoraz viac prispôsobovať.

2019 // 6

6-7/2019
  • Inovácia je základom prežitia – musíme „inovovať“ seba, zbavovať sa zlozvykov, zlepšovať sa, učiť sa nové veci, zapájať sa do sietí ďalších ľudí a spolupracovať s nimi. V dnešnom čísle sa zameriavame na inovácie v rôznych formách. Firmy vďaka superodpočtu od štátu môžu ušetriť desaťtisíce eur pri investíciách do výskumu alebo vývoja – tak prečo to nevyužiť. Poobzerali sme sa po úspešných firmách, ktoré vedia, ako na to, a môžete sa inšpirovať ich príbehmi. Častým problémom v mnohých sektoroch je to, že im chýbajú kvalifikovaní ľudia. Avšak viete o tom, že šťastní pracovníci sú tí najproduktívnejší? Manažéri a šéfovia si často lámu hlavu nad tým, ako sa správať k svojim podriadeným. V skutočnosti vôbec nezáleží na tom, na akej manažérskej stoličke sedia, skutoční lídri vôbec nemusia mať vysokú funkciu – ale musia mať vysokú neformálnu mieru vplyvu. Autoritu si treba vedieť prirodzene získať, nedá sa automaticky vlastniť ani nariadiť, a to bez ohľadu na to, či pracujete ako majiteľ, alebo ako manažér.

Objednajte si naše predplatné a získajte kompletný prístup k prémiovým článkom a k Manažérskej TV

newsletter

Súhlasím s podmienkami zasielania marketingových ponúk.

Získajte pravidelné informácie a ako BONUS Vám poskytneme ZDARMA 7-dňový prístup na portál.

Všimnite si

Facebook