Stránky ezisk.sk využívajú služby cookies pre skvalitnenie Vašich služieb. Používaním ezisk.sk súhlasíte s používaním týchto cookies.

súhlasím

predplatné

bezpečné presmerovanie - zakon.sk

K získaniu predplatného budete bezpečne presmerovaný na platobný portál ZAKON.SK
Ďalej postupujte podľa inštrukcií na portáli ZAKON.SK

súhlasím
×
bezpečné presmerovanie - zakon.sk

Sekcia je prístupná len pre prémiových užívateľov
K získaniu predplatného budete bezpečne presmerovaný na platobný portál ZAKON.SK
Ďalej postupujte podľa inštrukcií na portáli ZAKON.SK

súhlasím
×
bezpečné presmerovanie - epi.sk

K prihláseniu budete bezpečne presmerovaný na autorizačný server EPI.SK
Ďalej postupujte podľa inštrukcií na portáli EPI.SK

súhlasím
×

Online časopis Zisk Manažment

2019

2019 // 5

5/2019
  • Dobrý prekladateľ a tlmočník je nad zlato. V dnešnom čísle dozviete, ako v tejto oblasti pracujú skutoční profesionáli. Prirodzene, nikto z nás nie je dokonalý, preto sa potrebujete obklopiť ľuďmi, ktorí vám v tom vedia pomôcť. Je veľkým zlozvykom začínajúcich biznismenov robiť všetko sám a vlastnými silami. Veľa nedosiahnete ani vtedy, ak sa budete tlačiť do aktivít, ktoré vám nejdú alebo sú vám proti srsti. Musíte poznať svoje silné stránky a vedieť, akú hodnotu do firmy prinášate. Generačná výmena je neraz zlomovým momentom vašej ďalšej existencie, no len niektorí dosiahnu svoj cieľ. Dôvod je jednoduchý – rodinné firmy často nevedia odhadnúť riziká náročnosti generačnej výmeny. My vám dnes poradíme, čo by ste mali zmeniť. Najkrajší dar, ktorý môžete dať sami sebe, je vnútorná harmónia. Naše telo a myseľ predstavujú jeden veľký zázrak. Ako si však zachovať napriek rýchlo sa meniacemu svetu svoj vnútorný pokoj? Spýtali sme sa na recept zaujímavých osobností, ktoré nám odpovedali na otázku, ako nájsť vo svojom živote skutočné šťastie.

2019 // 4

4/2019
  • Obchody medzi prepojenými firmami a prelievanie ziskov medzi nimi – neraz s cieľom znížiť si daň – sú už dlhšiu dobu pod väčšou kontrolou daniarov. Dnes vám poradíme, na čo sa oplatí dať si pozor, aby ste zbytočne nedoplatili na vlastné chyby v dokumentácii i v procesoch. Možno ste v pracovnom kolotoči ani nepostrehli, že pri predaji i kúpe pôdy došlo k podstatným zmenám. Ešte vlani museli jej vlastníci absolvovať byrokratický kolotoč vybavovačiek, v súčasnosti je situácia iná. Obmedzenia pri prevodoch skončili a vy to môžete využiť. Ak už podnikáte dlhšie a úspešne sa vám darí, určite viete, že zdravie a šťastie si za peniaze stále nekúpite, ale o všetko ostatné sa môže postarať privátny bankár. Dostať sa do elitného klubu a získať prestížne bonusy niečo stojí a my sme o takýchto službách bánk zisťovali viac. Zdravie je pre ľudí na manažérskych pozíciách rozhodujúce aj z hľadiska práce. Ak sa niekedy ocitnete v zajatí stresu, dôležité je začať sa koncentrovať na skutočne dôležité veci a odbúrať nepotrebné aktivity. Neraz sa hovorí: zdravý duch sa postará o zdravé telo.

2019 // 3

3/2019
  • Ak podnikáte, pravdepodobne už máte za sebou náročné obdobie podávania daňových priznaní k dani z príjmov za uplynulý rok. V dnešnom čísle sa pozrieme na to, na ktoré oblasti sa bude pravdepodobne zameriavať daňová kontrola v ďalších mesiacoch, aj na to, ako si poradiť s vytvorením manažérskej výsledovky. Biznismenov čaká ešte jedna povinnosť, v priebehu tohto roka sa všetky pokladnice prepoja so systémom finančnej správy, a tak sa treba na to vopred dobre pripraviť. Ľudské zdroje predstavujú často to najcennejšie čo máte. Preto treba s nimi vedieť správne pracovať. Odhaliť ich skrytý odborný potenciál, aj ich rezervy, môže profesionálne vedený personálny audit. Možno zistíte, že si stačí správne nastaviť firemnú komunikáciu, ktorá je kľúčom ku všetkému. Na konkrétnych príkladoch vám ukážeme, akých chýb sa vyvarovať a čo, naopak, vedie k spokojnosti a k dobrým vzťahom na pracoviskách.

2019 // 1

1-2/2019
  • Nemálo firiem podporuje rôznymi benefitmi zdravie svojich zamestnancov. Zisťovali sme viac a odhalili možné alternatívy pre dospelých fajčiarov, ktoré im môžu pomôcť. V dnešnom čísle sme sa pozreli napríklad aj na to, do čoho sa oplatí investovať, aby ste na tom finančne získali, aké inovatívne možnosti prináša do praxe internet vecí, alebo ako si zlepšiť imidž vďaka virtuálnemu sídlu. Odhalíme 14 marketingových trendov, ako dosiahnuť úspech a zosumarizovali sme hlavné zmeny, ktoré vás najviac ovplyvnia v biznise. V závere vám poradíme, ako nájdete svoj vnútorný kompas, či objavíte ťahák na šťastie, úspech a rast. Príjemné čítanie.
2018

2018 // 12

12/2018
  • Väčšina z nás si v detstve vysníva život, aký by sme chceli žiť. U niektorých sa sny končia už na škole, ktorú nedokážu ani doštudovať, iní pri prvých problémoch v práci či vo vzťahoch rezignujú a sú sklamaní. Avšak sú aj takí, ktorí sa tešia z každého dňa – bez ohľadu na všetky ťažkosti tohto sveta. Berú ich ako bežnú súčasť života a vedia ich prekonávať. O úspechu dnes rozhodujú detaily, ani líder nedokáže myslieť na všetko... Napríklad musí vedieť, akých ľudí má vo svojom tíme a ako môže stavať na ich silných stránkach. Zvoliť správnu stratégiu býva neraz rozhodujúcim krôčikom k úspechu – aj o tom sa dozviete v dnešnom čísle. Podnikatelia, november priniesol pre váš biznis ďalšiu administratívnu záťaž, a to v podobe zmeny v zápise spoločností do obchodného registra - pozrieme sa na to spolu s expertami z praxe. Ste zamestnávateľ a monitorujete svojich zamestnancov? Musíte sa správať maximálne transparentne a vopred ich o tom informovať. Úspešná výstava je veľkolepé dielo, na ktorého úspechu sa podieľa obrovské množstvo ľudí. A výstavníctvo si stále zachováva svoju základnú ideu – umožňuje osobnú komunikáciu. Aké sú trendy v danej oblasti a ako sa mení trh?

Objednajte si naše predplatné a získajte kompletný prístup k prémiovým článkom a k Manažérskej TV

newsletter

Súhlasím s podmienkami zasielania marketingových ponúk.

Získajte pravidelné informácie a ako BONUS Vám poskytneme ZDARMA 7-dňový prístup na portál.

Všimnite si

Facebook