Stránky ezisk.sk využívajú služby cookies pre skvalitnenie Vašich služieb. Používaním ezisk.sk súhlasíte s používaním týchto cookies.

súhlasím

predplatné

bezpečné presmerovanie - zakon.sk

K získaniu predplatného budete bezpečne presmerovaný na platobný portál ZAKON.SK
Ďalej postupujte podľa inštrukcií na portáli ZAKON.SK

súhlasím
×
bezpečné presmerovanie - zakon.sk

Sekcia je prístupná len pre prémiových užívateľov
K získaniu predplatného budete bezpečne presmerovaný na platobný portál ZAKON.SK
Ďalej postupujte podľa inštrukcií na portáli ZAKON.SK

súhlasím
×
bezpečné presmerovanie - epi.sk

K prihláseniu budete bezpečne presmerovaný na autorizačný server EPI.SK
Ďalej postupujte podľa inštrukcií na portáli EPI.SK

súhlasím
×

Online časopis Zisk Manažment

2018

2018 // 11

11/2018
  • My vám v dnešnom čísle ukážeme skúsenosti respondentov z našej konferencie zameranej na podnikanie, leadership, osobnostný rozvoj i rast. Prenikli sme do ich DNA skutočných lídrov z praxe a prinášame ich inšpiratívne príbehy i myšlienky. Náš každodenný život prebieha v istých cykloch, podobne je tomu tak aj pri podnikaní: po založení firmy dochádza k jej rastu, stabilizácii, kríze, až po jej zánik. Neraz vás môže pracovná či osobná situácia prinútiť k vážnym rozhodnutiam – napríklad, ak budete chcieť vašu firmu predať, alebo investovať do inej spoločnosti. Aj o týchto praktických veciach, ktoré vám pomôžu v biznise, sa dozviete viac...

2018 // 10

10/2018
  • Riadenie nákladov sa vo firmách často považuje za nevyhnutné zlo. Dnes sa pozrieme na to, čo robiť, aby ste generovali zisk a úspešne sa rozvíjali. Ste šťastní na vašom pracovisku? Manažér šťastia nie je žiadny guru, ktorého ľudia nasledujú, alebo človek ktorý vie rozprávať vtipy na firemnom večierku. Ako v praxi funguje? Väčšina biznismenov spája slovo úspech so schopnosťou zarobiť niekoľkonásobne viac financií, ako je priemer. No úspech môže znamenať aj harmóniu v rôznych základných oblastiach života: mať šťastnú rodinu, úprimných priateľov, zaujímavú prácu, dostatok financií i dobré zdravie. Čo však, ak je váš biznis dlhodobo v strate? Firmy sa môžete zbaviť. Máte niekoľko možností ako na to. Najčastejšie je to likvidácia, ktorá však predstavuje veľmi náročný proces a pravdepodobne sa nezaobídete bez pomoci dobrého odborníka.

2018 // 9

9/2018
  • Podnikateľ Artur Gevorkyan nám v dnešnom čísle časopisu Zisku manažment porozprával o tom, ako sa mu podarilo uspieť v biznise a na akých hodnotách si zakladá. Ak sa budú zlepšovať ľudia, logicky sa bude zlepšovať celá firma. No najväčšie problémy majú tie podniky, kde zabudli na človeka a čísla povýšili nad ľudí. Firma, ktorá je postavená len na peniazoch, nedostane z ľudí maximum. Vo výrobnom sektore sme svedkami toho, ako prestávajú fungovať mnohé zjednodušené motivačné schémy. Preto vybudovať naozaj funkčnú, efektívnu a úspešnú firmu je veľká výzva pre majiteľov, manažment i spolupracovníkov. Ešte donedávna si mnohí mysleli, že ľudia s vysokým IQ musia byť úspešní. Najnovšie výskumy však ukazujú niečo iné... Emócie zohrávajú v biznise nemalú úlohu, objasňuje vo svojom príspevku trénerka a koučka Jaroslava Vaculčiaková.

2018 // 8

8/2018
  • Ak ste doteraz počúvali veľa a o takzvanej generácii Y, čiže o mileniánoch, zbystrite pozornosť. Čoraz častejšie sa totiž začínajú predierať na scénu. A pre firmy sú ťažkým orieškom. Kto pracuje s chuťou a radosťou, je kreatívnejší a úspešnejší. Aj preto mnohí zamestnávatelia prišli s nápadom mať na pracovisku manažéra šťastia, ktorý vnáša medzi zamestnancov ľudskosť. Flexibilný pracovný čas, home office, príspevky na sporenie na penziu – to všetko tu už bolo. Zamestnanci sú čoraz náročnejší a preferujú netradičné benefity v práci. Najnovším hitom sú takzvané neobmedzené dni voľna podľa potreby, čo je práve teraz počas leta, skvelá vec.. Dôležité je robiť obyčajný biznis neobyčajne ....Lídri nikoho nenapodobňujú, ale inšpirujú. Dnes sme sa pozreli bližšie na baťovský spôsobom myslenia.

2018 // 6

6-7/2018
  • Tiež viac oddychujete počas leta? Nie je sebecké vedieť načerpať nové sily. Podľa psychológov treba relaxovať tak, aby ste sa vyhli tomu, čo robíte bežne počas roka. Mnohí majitelia firiem sebakriticky priznávajú, že svoju vlastnú spoločnosť nechtiac brzdia. Aj preto sme vyspovedali koučov, čo pomáha v takýchto prípadoch. Keď sa podnik dostane do červených čísiel, je to pre majiteľa i manažérov alarmujúci signál. Mnohé nedostatky dokáže odhaliť aj audit. Firma v kríze nutne potrebuje odbornú pomoc a my, v Zisku manažment, sme zisťovali viac. Viete, aké sú rozdiely medzi „prístupom obyčajného šéfa“ a lídrom, ako sa povie, „od kosti“? Zásadným rozdielom je ich prístup k ľuďom. Ako to treba zmeniť? V najnovšom letnom dvojčísle nájdete dobré rady a tipy práve pre vás.

Objednajte si naše predplatné a získajte kompletný prístup k prémiovým článkom a k Manažérskej TV

newsletter

Súhlasím s podmienkami zasielania marketingových ponúk.

Získajte pravidelné informácie a ako BONUS Vám poskytneme ZDARMA 7-dňový prístup na portál.

Všimnite si

Facebook