
Redakcia - Zisk manažment //

Súmrak peňazí pokračuje: vrátime sa k zlatu alebo nás ovládnu čipy?
Svet financií sa vyvíja rovnako turbulentne ako svet počítačových technológií. Dôvod je ten, že oba sú navzájom stále tesnejšie prepojené. Odkedy sa začalo rozvíjať používanie globálnych počítačových sietí, boli banky vždy medzi prvými záujemcami. Výsledkom je dnešný stav digitálneho bankovníctva, kde reálne peniaze v ich fyzickej podobe nahradili čísla v počítačoch. Ako je to možné? Aký to má vplyv na hodnotu peňazí? A aký vývoj prinesie v tomto smere ešte viac digitalizovaná spoločnosť? Zdá sa, že klasickým minciam a bankovkám už definitívne odzvonilo. Posun hodnôt z peňaženiek do počítačov má svoju logiku.

Prines si vlastný obal – čaká nás budúcnosť z minulosti?
Najsilnejšie trendy v obalovom priemysle sa točia okolo obehového hospodárstva. Prečo? Prinajmenšom v Európskej únii je to spôsobené predovšetkým politickým tlakom a spotrebiteľským vnímaním obalov. Čína (a teraz aj India) zatvára svoje brány pred odpadom, environmentálne skupiny lobujú za zastavenie znečisťovania oceánov plastmi a EÚ naďalej posilňuje svoj protekcionizmus zdrojov. Tento vývoj je je jedným z dôvodov, prečo EÚ presadzuje prechod na obehové hospodárstvo.

Slovenské kúpeľníctvo ťaží z tradície i vernosti domácich klientov
Jeden zo vzácnych tromfov, ktorým dokáže Slovensko obohatiť ponuku domáceho i cestovného ruchu, sú naše kúpele. Spolu s Talianskom, Nemeckom a Českou republikou patríme medzi európske kúpeľné veľmoci – tu si treba uvedomiť, že štátom uznané a registrované kúpele sú niečo úplne iné, ako rekreačné kúpaliská či akvaparky s termálnou vodou. Slovenské kúpeľné zariadenia, ak chcú mať štatút liečebných kúpeľov, musia poskytovať kvalitnú medicínsku starostlivosť zameranú na rekonvalescenciu a rehabilitáciu s preukázateľnými zdravotnými benefitmi.

Pri nákupe jazdeného auta cez internet si ľudia vyberajú vozidlá s nižším počtom kilometrov a vyššou cenou
Autá predávané online zvyčajne spĺňajú prísnejšie emisné normy, sú v lepšom stave a ponúkajú vyššiu úroveň aktívnej a pasívnej bezpečnosti ako autá v autobazároch. Výrazný rozdiel ukazujú dáta nielen pre Česko či Poľsko, ale aj pre Nemecko a Taliansko.