
Redakcia - Zisk manažment //

Zdravotná starostlivosť na diaľku nie je iba pandemický úlet
Nové zobrazovacie technológie uľahčujú získavanie a zdieľanie lekárskych informácií viac ako kedykoľvek predtým. Zdravotnícki odborníci môžu dokonca použiť smartfóny pacientov na pomoc pri ich diagnostike a liečbe. Chirurgovia využívajú zdravotnícke digitálne zobrazovanie na poskytovanie zdravotnej starostlivosti na diaľku. Vzdialená technológia existuje už roky, ale „praktické“ odvetvia, ako je medicína, ju implementovali pomaly. COVID-19 to všetko zmenil – možno aj navždy.

Autenticita ako potenciál nášho života
Sme bytosti cítiace, takže aj na pracovisku prežívame emócie. Z tých negatívnych treba spomenúť najmä strach, v ktorého dôsledku nám v tele vzniká tlak, napätie a stres. Výsledkom sú konflikty s okolím, ktoré však začínajú v našom vnútri. Tzv. intrapersonálny konflikt vzniká ako reakcia odporu a nesúhlasu na to, čo sa nám deje. V praxi to vyzerá tak, že držíme jazyk za zubami, navonok sa usmievame, ale cítime sa v skutočnosti úplne inak. Takýto neautentický život je veľmi vyčerpávajúci, pretože jedno hovoríme a robíme a druhé si myslíme a cítime. Nie sme teda v integrite s našim myslením, cítením a konaním. Uviesť do súladu tieto tri zložky sa môže zdať priam nemožné.

Bezpečnosť financií už dávno nie je iba vecou kvalitného trezoru
Pokiaľ ide o bezpečnosť údajov, žiadne odvetvie nie je viac ohrozené ako finančné služby. Banky, úverové družstvá a ďalšie finančné inštitúcie sa neustále radia medzi organizácie, na ktoré sa najviac zameriavajú kybernetické útoky. Prečo? Pretože tam sú doslova peniaze. Útočníci sa snažia získať prístup k informačným systémom a preniknúť do citlivých finančných informácií, ktoré potom môžu použiť na svoj vlastný peňažný zisk.

Ako sa s postpandemickou dobou vyrovnáva cestovný ruch u nás a v cudzine?
Žiadna správa neznela pre ľudí z oblasti cestovného ruchu tak lahodne, ako ohlasovanie postupného rušenia pandemických obmedzení v roku 2022. Januárové prieskumy ukázali, že tento rok plánuje cestovať na dovolenku viac ľudí ako v roku 2019 a na nové zážitky sú dokonca pripravení minúť viac peňazí. Efekt dvojročnej cestovateľskej abstinencie sa prejavil naplno. Potom však prišla vojna na Ukrajine a všetko je opäť inak.